Sorbent sypki

sorbenty korkowe

|

Sorbenty sypkie (Corksorb) są dostarczane formie granulatu, co pozwala uniknąć niebezpiecznego stężenia pyłów.  Zdolność absorpcji 1 kg poddanego obróbce cieplnej korka dla oleju kształtuje się na poziomie 9,43 l. Corksorb nie jest toksyczny i nie zawiera chemicznych dodatków, a jego niska waga sprawia, że jest bardzo łatwy w użyciu.  Standardowo jest konfekcjonowany w 25  i 75 litrowych workach papierowych z recyklingu. Posiada nieograniczony czas magazynowania.

Właściwości:

  • nie oddaje pochłoniętej cieczy – co powoduje że doskonale nadaje się do zastosowań dotyczących neutralizacji skażeń olejowych,
  • niemal całkowicie redukuje ilość oparów zaabsorbowanych substancji łatwopalnych,
  • zachowuje się  obojętne w styczności z substancjami chemicznymi (nie wywołuje niebezpiecznych interakcji),
  • nie rysuje powierzchni,
  • nie pyli,
  • jest nieelektrostatyczny – nie grozi samozapłonem,
  • może być spalany.
sorbent hydrofobowy

Hydrofobowy – lekki sorbent olejowy o dużej chłonności. Absorbuje substancje ropopochodne i odpycha wodę. Unosi  się na powierzchni wody – nawet po wchłonięciu maksymalnej ilości zanieczyszczeń. Biorąc pod uwagę, że wiąże w sobie zaabsorbowaną ciecz doskonale nadaje się do usuwania skażeń olejowych ze środowiska naturalnego. Niezebrane pozostałości sorbentu nie powodują zagrożenia, że niebezpieczne substancje zostaną wypłukane lub na skutek czynników fizycznych wrócą do środowiska. Dodatkowo –  po dłuższym czasie – substancje ropopochdne zamknięte w sorbencie ulegną biodegradacji.

MODELPOJEMNOŚĆCHŁONNOŚĆWAGA
G01025worek 25l17l1,3kg
G01006worek 75l52l4,4kg
uniwersalny sorbent

Uniwersalny – sorbent do zastosowań ogólnych chłonący wszystkie substancje niezależnie od ich składu chemicznego.  Z uwagi na to, że wiąże w sobie zaabsorbowaną ciecz i usuwa opary doskonale w sytuacjach gdy mamy do czynienia z niebezpiecznymi chemikaliami.  

MODELPOJEMNOŚĆWAGA
G03025worek 25l7 kg

Sorbent tani granulat - super jakość oraz cena !