Sorbenty marine

sorbenty polipropylenowe

|

Kategoria marine to grupa produktów przeznaczona do zapobiegania oraz usuwania zanieczyszczeń olejowych z środowiska wodnego. Uzupełniona o maty olejowe serii WM stanowi kompleksową odpowiedź na zagrożenie każdego skażenia olejowego wód, pozwalając na zatamowanie i zebrania zanieczyszczeń oraz usunięcie filmu olejowego z powierzchni. Sorbenty marine są zbudowane z włókniny hydrofobowej (odpychająca wodę) o wysokiej chłonności, która zatrzymuje oraz absorbuje wszystkie oleje i ciecze ropopochodne, a nawet po wchłonięciu maksymalnej ilości oleju unosi się na wodzie. Jej minimalna higroskopijność powoduje, że   mogą być wykorzystywane prewencyjnie pozostając na wodzie przez bardzo długi czas nie tracąc swoich właściwości.

Zapory olejowe

Zapory olejowe absorbują oraz ograniczają rozprzestrzeniania się wycieku substancji ropopochodnych w akwenach wodnych takich jak rzeki, kanały, jeziora, baseny portowe i inne. Są dostępne w odcinkach o długościach 3 lub 6 metrowych, wyposażonych w metalowe mocowania dzięki którym można je łączyć poszczególne tworząc barierę dowolnej długości. Zapory są wypełnione włókniną otoczoną mocną siatką nylonową z zamontowaną mocną linką, która przejmuje całe obciążenie.

MODELKOLORWYMIARILOŚĆ SZTUKCHŁONNOŚĆ
B510SN-XLbiałyśr.13cm x dł.3m4111l
B520SN-XLbiałyśr.13cm x dł.6m2111l
B810SN-XLbiałyśr.20cm x dł.3m4200l
B820SN-XLbiałyśr.20cm x dł.6m2200l

Pochłaniacze olejowe

Pochłaniacze olejowe dzięki odpowiednio kształtowi  doskonale nadają się do usuwania zanieczyszczeń z wód stojących w małych zbiornikach wodnych, studzienkach, odstojnikach, a także w zęzach łodzi i innych ciasnych miejscach. Są wykonane są z mocnej zewnętrznej siatki, którą otacza bardzo chłonną włókninę. Pętla na końcu każdego pochłaniacza pozawala na jego ustabilizowanie lub zakotwiczenie oraz łatwe i wygodne usuwanie z wody. Dostępne są pochłaniacze olejowe z uchem wykonanym z liny lub z uchem z metalu nierdzewnego

MODELKOLORWYMIARILOŚĆ SZTUKCHŁONNOŚĆ
BB20 - ucho z linybiałyśr.13cm x 46cm2084l
B10SN - ucho z metalubiałyśr.20cm x 46cm10150l

Czyścik olejowy

Czyścik olejowy jest szeroką taśmą charakteryzujący się niespotykaną szybkością i dokładnością wchłaniania substancji węglowodorowych.  Mocuje się ją po obu tronach rzeki, kanału lub na rufach 2 łodzi w końcowym etapie usuwania skażeń usuwając film olejowy, pozostawiając wodę bez charakterystycznych lśniących plam olejowych. Wyposażony jest w karabińczyki, które służą do mocowania oraz w razie potrzeby ich łączenia taśm w dłuższe odcinki.

MODELWYMIARILOŚĆ SZTUKCHŁONNOŚĆ
S190048cm x 30m164,4 l

Sorbent tani granulat - super jakość oraz cena !